Dzisiaj obchodzimy Dzień Darczyńcy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

6 grudnia 2021

 

Dzisiaj obchodzimy Dzień Darczyńcy, ustanowiony aby docenić i uhonorować darczyńców, którzy już wzbogacili narodowy zasób archiwalny przekazując do sieci Archiwów Państwowych w całej Polsce swoje bezcenne zbiory, jak też zachęcić innych do podjęcia takiej współpracy.
 
 
Inspiracją dla ustanowienia Dnia Darczyńcy były zwłaszcza zbiory rodzinne przekazywane do Archiwów Państwowych w ramach projektów Archiwa Rodzinne i Archiwa Rodzinne Niepodległej. Przechowywane w domowych archiwach dokumenty, fotografie, albumy, pamiętniki, rękopisy, afisze, odznaczenia, militaria i inne pamiątki stanowią wyjątkowe świadectwo historii poszczególnych ludzi, rodzin i lokalnych społeczności. Projekt Archiwa Rodzinne Niepodległej powstał z myślą o wyeksponowaniu unikalnej wartości tych materiałów, przy jednoczesnym zaangażowaniu w świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wielu uczestników akcji decyduje się na przekazanie swoich zbiorów do Archiwów Państwowych, gdzie są one odpowiednio zabezpieczane, otoczone opieką i udostępniane. Część z tych kolekcji można przeglądać na stronie projektu archiwarodzinne.gov.pl.
 
W tym roku serdeczne podziękowania przekazujemy Państwu Romanowi i Zofii Zaręba, Pani Halinie Pileckiej, Panu Piotrowi Pileckiemu oraz Panu Tadeuszowi Ostrowskiemu, którzy przekazali do zasobu naszego Archiwum cenne pamiątki rodzinne.
 
Jednocześnie zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby przekazać swoje pamiątki, do wizyty w punkcie konsultacyjnym znajdującym się w Archiwum Państwowym w Zielonej Górze.
Więcej informacji tutaj: https://www.archiwum.zgora.pl/p,71,archiwa-rodzinne-nie

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-12-06
Data publikacji:2021-12-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Paweł Kalisz
Liczba odwiedzin:1188