Popularyzacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Archiwum Państwowe w Zielonej Górze prowadzi działalność popularyzacyjną i edukacyjną mającą na celu rozpowszechnienie wiedzy archiwalnej. Realizowane jest to poprzez organizowanie corocznych Dni Otwartych Archiwum, w ramach Międzynarodowego Dnia Archiwów, a także poprzez lekcje archiwalne, wystawy, konferencje i publikacje.

Informacji o nadchodzących wydarzeniach można szukać na stronie Archiwum w zakładce Aktualności oraz profilu społecznościowym na Facebooku.

Lekcje archiwalne

Archiwum Państwowe w Zielonej Górze organizuje bezpłatne lekcje archiwalne dla dzieci i młodzieży szkolnej, studentów i grup zorganizowanych.  Podczas lekcji omawiana jest historia miasta, historia Archiwum, jego zasób i jak z niego korzystać, a także prezentowane są materiały archiwalne. Lekcje archiwalne połączone są ze zwiedzaniem Pracowni Naukowej, magazynów, pracowni digitalizacji i pracowni konserwacji.

Zachęcamy do kontaktu.

tel.: 68 329 98 01 - wew. 304
tel.: 68 329 98 02 - wew. 304
e-mail: p.kalisz@archiwum.zgora.pl

Wystawy

Archiwum Państwowe w Zielonej Górze zaprasza do udziału w cyklicznie organizowanych wystawach. Informacje na temat aktualnych wystaw znajdują się na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy również do zapoznania się z wystawami, jakie do tej pory organizowane były przez Archiwum.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-22
Data publikacji:2015-05-22
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Piotr Lasota
Liczba odwiedzin:18361