Zaproszenie na warsztaty konserwatorskie w ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

20 sierpnia 2021

 

6 i 7 września 2021 roku (poniedziałek i wtorek) po raz kolejny organizujmemu praktyczne warstaty konserwatorskie w ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej.

Warsztaty skierowane są do osób, które posiadają w swoich domach dokumentację obrazującą rolę i uczestnictwo Rodziny w życiu kulturalnym, społecznym i politycznym naszego regionu, a także innego rodzaju rodzinne pamiątki, zdjęcia, papierowe dokumenty, listy itp. i chcieliby się dowiedzieć, jak je w warunkach domowych przechowywać i zabezpieczyć, tak, aby przetrwały dla kolejnych pokoleń.

ZAPRASZAMY DO NAS ZE SWOIMI ZBIORAMI

Podczas warsztatów dowiecie się Państwo:

- jak ocenić stan zachowania rodzinnych zbiorów i dobrać do nich odpowiedni sposób postępowania i materiały do ich właściwego przechowywania

- w jakich warunkach przechowywać rodzinne archiwa i kolekcje, aby służyły kolejnym pokoleniom

- poznacie podstawowe metody konserwacji dokumentów papierowych, listów, fotografii itp. jak oczyszczanie, prostowanie, drobne naprawy).

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję do praktycznego przećwiczenia zdobytej wiedzy, konserwując na miejscu przyniesione ze sobą materiały, pod czujnym okiem specjalistek z dziedziny konserwacji papieru i skóry, przy użyciu materiałów otrzymanych podczas warsztatów.

Udostępnione podczas warsztatów materiały do konserwacji i bezpiecznego przechowywania w postaci obwolut i pudeł do przechowywania fotografii, teczek bezkwasowych do przechowywania materiałów papierowych, gąbek i pędzli do czyszczenia,  będzie można zabrać ze sobą do domu, aby móc samodzielnie wykorzystywać je podczas zabezpieczania rodzinnych zbiorów.

 UDZIAŁ W WARSZATACH JEST BEZPŁATNY

Warsztaty odbędą się w dwóch turach (po 6 uczestników w każdej), 6 i 7 września w godzinach 10:00-14:00.

Rejestrować się można droga mailową (adres: ARN@archiwum.zgora.pl) lub telefonicznie (68 329 98 01).

Pierwszeństwo mają osoby, które nie brały udziału w poprzednich edycjach warsztatów.

Ze względu na obostrzenia osoby niezarejestrowane nie będą mogły wziąć udziału w wydarzeniu.

Przypominamy o wymogu zachowania obowiązujących zasad bezpieczeństwa (https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia?fbclid=IwAR2PMGTTgIOrcOiczljBAM1niMd9J3jIUN0Y6T8qgyUC70_5GuQQIInl1hQ).

 

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-08-20
Data publikacji:2021-08-20
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Mamet
Liczba odwiedzin:1213